Agrogospodarstwo Jurajska Stokrotka

Witam wszystkich pośród malowniczych ostańców, średniowiecznych zamków, białych wapiennych skał, które wyrastają znienacka w szczerym polu, czasem usytuowane przed bujnym lasem lub położonym na malowniczym, skalistym wzgórzu.
Tego własnie uczucia doświadczam na co dzień delektując oko w sposób niezwykły i zabierając swoje myśli w piękną inspirującą podróż … podróż po Jurze w okolicach miejscowości Kotowice.

Zamek Mirów
Zamek Mirów

Jeśli marzymy o prawdziwym wypoczynku w otoczeniu przepięknych skał na terenie Jurajskiego Parku Krajobrazowego to zapewne otoczenie i klimat Zamku w Mirowie i Bobolicach nie zawiodą spragnionych jurajskiej przygody i pieszych wędrówek turystów ani rowerowych wypraw.
To miejsce do którego śmiało będą wzdychać miłośnicy sztuki, architektury i przyrody.
Myślę, że zapewne nie poczują się zawiedzeni także i mali podróżnicy którzy z lekkością i zachwytem przemierzą jurajskie ścieżki.

Najbardziej charakterystyczne elementy Jury to warownie, w większości wybudowane w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego, po których obecnie pozostały ruiny bądź fragmenty zamków, przysiadłe na jurajskich wzgórzach niczym orle gniazda, stąd nazwa głównego czerwonego szlaku wiodącego poprzez Jurę od zamku do zamku – Szlak Orlich Gniazd.
Pośród takich oto atrakcyjnych okoliczności w odległości około 4 km od Zamku w Mirowie i Bobolicach powstało nasze agrogospodarstwo, które rozkwita z każdym dniem ciesząc się z przybyłych i zadowolonych gości.

Nocowanie na Jurze w Jurajskiej Stokrotce

Zapraszamy do Kotowic
Dagmara i Michał Ciosek

Jurajska Stokrotka

Translate »